Reklama
  • Poniedziałek, 26 grudnia 2016 (08:00)

    Michał Wiśniewski. Czy pomoże Jackowi Łągwie?

Ostatnio znów jest o nim głośno. Wydał nową płytę, gra koncerty w całej Polsce, więcej pokazuje się w telewizji. Wszystko za sprawą jubileuszu 20-lecia istnienia zespołu Ich Troje.

Reklama

Michał Wiśniewski (44) założył go wraz z Jackiem Łągwą (47). Jednak przyjacielowi czerwonowłosego gwiazdora ostatnio nie najlepiej się wiedzie. Dopadły go kłopoty finansowe. Czy Michał pomoże koledze wyjść na prostą?

Mieszkanie sprzedane przez komornika

Jacka Łągwę znów dopadł życiowy pech. Media donosiły niedawno, że muzyk tonie w długach. Kompozytor i producent muzyczny podobno winny jest bankowi 300 tys. franków szwajcarskich, a urzędowi miasta Łodzi 150 tys. zł.

Ma też dużą zaległość wskutek niepłacenia comiesięcznej stałej kwoty 1000 złotych (prawdopodobnie chodzi o alimenty). By ratować sytuację, jego luksusowe 360-metrowe mieszkanie wystawione zostało na licytację.

Pierwsza próba sprzedania go za 1,5 mln zł nie powiodła się. Mieszkanie okazało się za drogie, by znaleźli się chętni. Dopiero przy drugim podejściu apartament w Łodzi został sprzedany za niecały milion złotych. Okazuje się jednak, że to za mało, by pokryć wszystkie należności, na pewno jako pierwsze uregulowane zostaną alimentacyjne zaległości pana Jacka wobec dwóch małoletnich córek, Aleksandry i Marii.

Jak to możliwe, że muzyk, który w przeszłości miał zarabiać ponad 3 mln zł rocznie, wpadł w takie tarapaty? Problemy kompozytora zaczęły się dziewięć lat temu od rozwodu z żoną Dorotą, pan Jacek musiał oddać jej połowę majątku.

Muzyk zaczął szukać nowych źródeł dochodu, otworzył klub muzyczny, ale biznes nie okazał się sukcesem, podobnie jak jego kariera solowa. Przygnieciony problemami podupadł na zdrowiu, wylądował w szpitalu z krwiakiem mózgu. Jak sam opowiadał, jedną nogą był na tamtym świecie…

Nikomu nie mówił o kłopotach

Przez cały ten czas pan Jacek prawdopodobnie nie mówił znajomym o swoich problemach finansowych i nie prosił ich o wsparcie. Bo gdy dziennikarze opowiedzieli o nich Maciejowi Durczakowi, byłemu menedżerowi zespołu Ich Troje, ten był zaskoczony.

Jednak wydaje się, że widać światełko w tunelu. Zespół Ich Troje obchodzi 20-lecie istnienia, muzycy pokazują się w telewizji, wydali nową płytę, w całej Polsce odbywają się ich koncerty… To na pewno jest zastrzyk gotówki.

Pan Jacek może też liczyć na wsparcie przyjaciół. Jednym z nich jest Michał Wiśniewski, panowie poznali się jeszcze w zeszłym wieku. Lider zespołu Ich Troje długo odmawiał komentowania kłopotów kolegi. Niedawno zapytany przez nas o całą sytuację i o to, czy może pomóc przyjacielowi, powiedział wymijająco:

– Nie mogę mu pomóc, bo on nie potrzebuje żadnej pomocy Piosenkarz jednak jest gotowy wyciągnąć rękę do Jacka w każdej chwili:

– To mój przyjaciel, jesteśmy w stałym kontakcie. Jeżeli będzie potrzebował pomocy, to się do mnie zwróci. A ja mu pomogę.

MH

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.